You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Bukareszt – stolica Rumunii znakomitym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że warto tutaj przyjechać

on Jan 12, 2022
Podróże są pasją, jaka bezapelacyjnie pochłania. Przecież o wiele lepiej jest zwiedzić kolejne kraje, kosztować nowe potrawy, podziwiać fantastyczne zabytki i poznawać ludzi, z którymi nie mielibyśmy ewentualności się spotkać chodząc z domu do pracy i pracy do domu, niźli wciąż przesiadywać w swoich 4 ścianach, choćby najładniejszych.
Warto w każdym miesiącu oszczędzać sobie kwotę, jaką możemy przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, gdy uda nam się natrafić na dogodną cenę lotu bądź wycieczki. A takim miastem, które idealnie nadaje się na kilkudniowy wjazd, jest Bukareszt. Czym nas urzeknie?
miasto
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Przede wszystkim to miasto kontrastów, jakie absorbuje razem z każdym krokiem, bowiem nieprzerwanie chcielibyśmy zwiedzić więcej i więcej. Rumunia, co zobaczysz już z okien samolotu, nęci pięknym wybrzeżem.

Interesujesz się tym zagadnieniem? Przeczytaj więc dalej hotel konferencyjny o tym punkcie w kolejnym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Sam Bukareszt natomiast to liczne zabytki, które z pewnością dobrze jest dodać na własną listę wartych zwiedzenia miejsc w wskazanym mieście . W szczególnej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre spośród nich są naprawdę przepięknie zdobione, jak również przecudowne parki, w jakich można wypocząć podczas zwiedzania.
miasto
Author: Wygoda Travel
Source: Wygoda Travel
Szczególnie znanym parkiem jest Park Herastrau. To przepiękna, barwna część miasta, w jakiej możemy korzystać z darmowej albo płatnej części wraz z Muzeum Wsi, do jakiego dobrze się wybrać, jeśli pozwala nam na to czas. Najważniejszym punktem miasta jest plac Piata Unirii z ogromną fontanną w samym środku. To tak właściwie punkt, z którego dobrze jest zacząć zwiedzanie, by potem ruszyć dalej . Bez wątpienia trzeba zobaczyć także Pałac Parlamentarny oraz Pałac Królewski, o którym najpierw dobrze trochę poczytać, albowiem jego historia jest niezrównanie interesująca. Obecnie w Pałacu mieści się Narodowe Muzeum Sztuki, w którym możemy podziwiać dzieła rumuńskie.


Kiedy przyjedziemy z Bukaresztu, możemy wybrać następny punkt podróży. Może Odessa? Przepiękne miasto Ukrainy, umiejscowione nad Morzem Czarnym. Zima jest w tym miejscu krótka oraz łagodna, zatem nie musimy koniecznie jechać latem. Zimowe miesiące są również idealne do zwiedzania, a też bilety są zdecydowanie tańsze, dlatego warto śledzić oferty i już zaplanować następną wycieczkę.