You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Atrakcje turystyczne we Wrocławiu

on Apr 1, 2022
Wrocław to nierzadko pomijany obszar naszej ojczyzny. Wrocławiu od paręnastu lat prężnie się rozwija i zapewnia podróżnikom coraz więcej atrakcji, które ubogaca atrakcyjna architektura. Zobaczcie, które miejsca sugerujemy zobaczyć we Wrocławiu! Zaczniemy dosyć tradycyjnie, od Starego Miasta. Stare Miasto we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe.Odrestaurowane kamienice, ciasne, klimatyczne uliczki sprawiają, że Stare Miasto we Wrocławiu jest aktualnie jednym z piękniejszych w naszym kraju. Niemniej jednak w trakcie spaceru sugerujemy kierować uwagę na parę najistotniejszych zabytków Starego Miasta.

Wrocław
Author: Marcin Raczkowski
Source: http://www.flickr.com
Brama Krakowska jest to brama pochodząca z czternastego wieku. Do dzisiaj strzeże wstępu na Starówkę .

Kliknij ten link - ta wskazówka spod linku pokaże całkowicie nową dawkę materiałów na temat, który może wydać Ci się warty zgłębienia.

Jest ona uważana za symbol historycznego Wrocławia. Utrzymana została w kierunku gotyckim, jednakże odnajdziemy w niej też fragmenty specyficzne dla okresu baroku.Kamienice na Placu Zamkowym. Ustawione dziesięć kamienic na Placu Zamkowym to także fragment wart uwagi. Socrealistyczne czynszówki aktualnie zyskują nowy blask, zaś ich specyficzne i równe rozstawienie na jednej z kolistych krawędzi placu stawowi ciekawy kształt urbanistyczny wzbogacony ciekawymi elementami architektury. Jeśli zastanawiasz się co zobaczyć we Wrocławiu, nie możesz pominąć zamku. To istna perełka we Wrocławiu. Odnowiony zamek obecnie stanowi wizytówkę miasta. Poza zachodnią elewacją Zamku Królewskiego wskazane jest zwracać również uwagę na dominującą w założeniu basztę. Jest ona jedną z najdawniejszych konstrukcji na Lubelszczyźnie. Pobudowana już w XIII wieku jest przykładem kierunku romańskiego. Odróżnia się ona od pozostałych fragmentów Zamku, które utrzymano w stylu neogotyckim. Jest to zapewne wyłączny przykład Zamku w naszej ojczyźnie o tak interesującym założeniu. Więcej naWrocław
Author: Wesley Carr
Source: http://www.flickr.com
Terminal Lotniskawe Wrocławiu. Teraz poznamy kawałek architektury współczesnej we Wrocławiu. Faworyt Polski 2000-2012 nominowany do laurów za najlepszy budynek użyteczności publicznej w głośnym konkursie. Warto tutaj zwracać uwagę na lekkość obiektu pozyskanej poprzez jego miękkie kształty i jasny kolor, jakie cenione są przez najlepszych polskich architektów. Następnym obiektem wartym uwagi jest tak zwany dom jednorodzinny we Wrocławiu. Plan budynku to pomysł Dariusza oraz Tomasza Kozłowskich. Projekt współczesnego budynku oparty został na rzucie sześcianu zamaskowanego w walcu.Wyszukaj zatem już dziś noclegi w centrum Wrocławia. W mieście osiągalne są hostele oraz pensjonaty, a wśród nich miejsca noclegowe w przystępnych cenach.