You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Żyłeś za granicą? Przejrzyj nasz artykuł - być może należy Ci się zwrot niesłusznie opłaconego za granicą podatku

on May 31, 2021
W dzisiejszych czasach właściwie nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że ktoś pracuje za granicą. Nie da się ukryć, że perspektywy finansowe w naszym państwie, w szczególności w odniesieniu do młodych osób, nie są zbyt ciekawe. Nic więc nadzwyczajnego w tym, że sporo młodych ludzi decyduje się na wyjazd do innego kraju i pracę za granicą. To znakomity sposób na zgromadzenie dużej sumy oszczędności, a na dodatek na polepszenie własnych umiejętności lingwistycznych.

kalkulator i zwrot podatku
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Kiedy Ty również pracujesz albo pracowałeś za granicą, wtedy niewątpliwie zainteresuje Cię nasz poradnik. Okazuje się bowiem, że dużo osób płaci równocześnie podatki w Polsce i za granicą.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany temat, to po przejściu do wpisu (https://activtour.pl/kierunek/indonezja/lembeh/) znajdziesz więcej podobnych danych, które na pewno będą godne zainteresowania.

Wynika to zazwyczaj z nieuregulowanych przepisów prawnych, jednak zawsze w takich sytuacjach możesz ubiegać się o zwrot niepotrzebnie opłaconego podatku. Warto znać własne prawa w tej kwestii, bowiem najczęściej okazuje się, że chodzi o całkiem spore sumy.Zwrot podatku nie tylko z krajów ościennych określony zwykle jest w państwowych przepisach prawa. Powinieneś poszukać dokładnych informacji na temat zwrotu podatku w kraju, w którym pracujesz, w sieci (albo zajrzeć na ). Zazwyczaj jednak przepisy te wyglądają tak samo - dlatego opiszemy zwięźle tę możliwość na przykładzie Irlandii. O zwrot podatku z Irlandii możesz ubiegać się tylko za ostatnie cztery lata. Jest to niewątpliwie wielce ważna informacja, którą trzeba zapamiętać. Jeśli nie wystąpisz z odpowiednim wnioskiem w tym czasie, wtedy nie będziesz mógł już ubiegać się o zwrotu zapłaconego podatku.

Co równie ważne, o zwrot podatku możesz ubiegać się jedynie za lata podatkowe, które już się skończyły. Wynika to oczywiście ze specyfiki kwestii jaką są podatki - urząd skarbowy praktycznie każdego kraju musi mieć wystarczającą ilość czasu na to, żeby sprawdzić zeznanie podatkowe każdego pracownika - dopiero na tej podstawie możliwe jest zrobienie zwrotu. Dowiedz się więcej: Program Pitax
Warto również podkreślić, że dużo krajów niestety przewiduje bardzo skomplikowaną procedurę dotyczącą domagania się zwrotu podatku. Ma to zniechęcić ludzi, którzy niezbyt dobrze znają się na prawie do ubiegania się o swoje pieniądze. Kiedy zatem nie czujesz się zbyt dobrze w takich sprawach, wtedy możesz zwrócić się po pomoc do bardziej doświadczonych firm. Na rynku działa sporo firm, które za niedużą opłatą są w stanie uzyskać należne Ci pieniądze. To bez wątpliwości świetne rozwiązanie również dla zabieganych osób.