You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Świetny sposób na cel wakacyjnej wycieczki

on Jan 30, 2022
Ten położony na północnej części Chorwacji, niedaleko słoweńskiej granicy półwysep nie może narzekać na brak popularności.


Jest to najczęściej odwiedzana część Chorwacji. A warto wiedzieć, że jest tak nie bez przyczyny.




Na półwyspie Istria odnajdziemy ciągnące się długimi kilometrami śliczne plaże, zatoczki i wodę w kolorze lazurowym, piękne sosnowe lasy czy rzadko odwiedzane miasteczka czy też wsie. Są one rozrzucone w głębi półwyspu.

Jeżeli przedstawiony tekst Cię zafrapował, to śmiało wejdź na ten odnośnik, gdyż on również Cię zaciekawi - to niezwykle użyteczna treść (https://www.astorhotel.pl/oferty-specjalne/wczasy-oczyszczajace-z-dieta-owocowo-warzywna/).

Osoba która wybierze pobyt na Istrii będzie zadowolona tak jeżeli będzie miłośnikiem wylegiwania się na plaży, pasjonatem sportów wodnych czy też będzie amatorem rzymskich zabytków lub klimatycznych knajpek. Koniec okresu letniego to świetny moment na ciekawy, spontaniczny, parodniowy wyjazd. Na półwyspie Istria takie osoby, które pragną oszczędzić trochę pieniędzy, mogłyby na własną rękę zorganizować tego typu wczasy wybierając się w podróż samochodem, bądź to samolotem. Ciekawą alternatywą zamiast noclegu w motelu jest wypożyczenie razem ze swymi kolegami domu wakacyjnego.


nad Morzem Bałtyckim
Author: Jurgen Kubel
Source: http://www.flickr.com


Będąc na tym półwyspie należałoby zwiedzić m.in. amfiteatr w miejscowości o nazwie Pula. Do tego miasta najlepiej by było się udać rano, ponieważ jest to tuż po otwarciu bram. I to nie tylko dlatego, że w takiej sytuacji nie ma jeszcze zbyt wielu odwiedzających, ale dlatego, że rzymska budowla jest jednym z najpopularniejszych miejsc na Istrii. Rankiem amfiteatr może wyglądać niesamowicie. Promienie takiego nie wiszącego jeszcze na dużej wysokości słońca przebijają się pośród dziesiątek arkad, które podtrzymują 3 kondygnacje w tej budowli. Inne miejsce to Rovinj.




Jest to niezwykle kameralne miasteczko, które określane jest jako małe Saint Tropez. Trzeba jednak stwierdzić, że w tym mieście znajdziemy większą liczbę różnych wpływów włoskich, niż francuskich.