You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Święta to dla Polaków jeden z najważniejszych dni w roku - i mowa wtedy o Bożym Narodzeniu i o Wielkanocy

on Mar 5, 2022
Dla Polaków Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świat, ponieważ Jezus wtedy poświęcił własne życie, by odkupić ludzkie przewinienia, a później wstał z martwych.
restauracja
Author: FaceMePLS
Source: http://www.flickr.com


To okres zadumy oraz szczęścia - okres nowego początku.


Wielkanoc dla rodaków to czas rodzinny. Zwykle całe pokolenia zbierają się przy stole i częstują się jajkiem oraz wychwalają babciny żur, który nigdzie indziej nie smakuje tak genialnie. Jednak przyjazd dużej liczby gości to zwykle pewien kłopot, ponieważ każdemu musimy wyszukać jakiś kąt do spania.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to zobacz dodatkowo ten świetne źródło. Przekonaj się, to także okaże się dla Ciebie godne uwagi.

Na dodatek, zawsze wtedy jest mnóstwo zmywania brudnych talerzy i garnków. A jeżeli by tak być na Święta Wielkanocne w górach? Na początku myśl może być nakierowana na nie, ponieważ święta to czas, który spędzamy w domu. Jednak po głębszym zastanowieniu okazuje się, że idea ta ma same plusy. Cała rodzina może wyjechać w cudowne okolice, każdy będzie miał własny pokój i nikt nie będzie zmuszony przygotowywać posiłki. Będziemy zaproszeni do stołu, gdzie w przytulnej atmosferze na stole znajdziemy wszystkie tradycyjne potrawy. Będzie zatem jak u siebie, tylko że w górach nie będziemy musieli stać przy kuchence przez kilka dni przed Wielkanocą, aby zdążyć wszystko przygotować. Będzie to więc okres, który całkowicie będziemy mogli poświęcić bliskim.
W końcu odpoczniemy i znajdziemy czas na różne przyjemności - przechadzkę lub rozmowę z wnukami. Także pomysł na spędzenie wieczoru z książką przy kominku będzie znakomity. Zatem może warto spróbować?